Новини

485866388_1051619346990992_74934698930522009_n.jpg

🦾Займайтеся в спортзалі, басейні чи секціях з допомогою від держави. Оформлюйте 1 500 грн щоквартально через Дію та підтримуйте свою фізичну форму, знімайте стрес і знаходьте однодумців.

Як отримати виплату?
1️⃣ Відкрийте Дію → Сервіси → Ветеранський спорт
2️⃣ Ознайомтеся з правилами програми
3️⃣ Виберіть Дія.Картку для зарахування коштів.
4️⃣ Перевірте заявку та натисніть Надіслати.

🗓 Подавайте заявку до 20 квітня, а кошти надійдуть упродовж шести робочих днів.

Програма доступна для учасників бойових дій та людей з інвалідністю внаслідок війни, які мають код платника податків і підтверджений статус у Єдиному державному реєстрі ветеранів війни.

🏋️‍♂️ Ветеранський спорт — це більше, ніж активність. Це шлях до відновлення, адаптації та підтримки.

Подавайте заявку в Дії і використовуйте допомогу з користю!

Проєкт реалізовано Міністерством у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України.

📌 Друзі, у зв'язку з тим, що з 1 березня призначення компенсацій власникам житла за програмою «Прихисток» здійснюють органи Пенсійного фонду, звертатися необхідно до найближчого сервісного центру Пенсійний фонд України.
✅ Це можна зробити:
▪️ офлайн, перелік сервісних центрів Пенсійного фонду за посиланням http://bit.ly/4c4peXG
▪️онлайн, через портал електронних послуг ПФУ (https://portal.pfu.gov.ua/)
Більше про призначення компенсації за тимчасове безоплатне розміщення ВПО – за посиланням http://bit.ly/4caGo5Z
486679278 1088934793272521 3070136129881926391 n
 
🏗 Країна-терорист зруйнувала приватний будинок? Отримуйте компенсацію за знищене житло через єВідновлення та будуйте домівку на власній землі.
❗️Земельна ділянка має розташовуватися на підконтрольній території, де немає активних бойових дій.
Як це зробити?
1️⃣ Подайте заяву про компенсацію через Дію або в ЦНАПі.
2️⃣ Зареєструйте повідомлення про початок будівельних робіт.
3️⃣ Після отримання компенсації скасуйте право власності на знищене майно.
4️⃣ Подайте заяву про виплату коштів у застосунку Дія → Сервіси → єВідновлення → Виплата на будівництво.
🔗 Детальніше — у покроковій інструкції: https://youtu.be/X29nWd5-3_g
Виплати надійдуть двома частинами — по 50%. Кошти можна витратити на розробку проєктно-кошторисної документації, будівельні матеріали та замовлення будівельних послуг.
Відбудовуйте з Дією 🏠
Сервіс єВідновлення й Реєстр пошкодженого та знищеного майна реалізовані Міністерство розвитку громад та територій України й Міністерством цифрової трансформації України.
487888384 1062037219298927 9075961194433068012 n
 
🦾 Цифрова безбар'єрність — невід’ємна частина нашого бачення майбутнього України як країни рівних можливостей. Працюємо та змінюємо правила гри, щоб українці мали доступ до швидкісного інтернету, отримували зручні й інклюзивні послуги та вдосконалювали цифрові навички.
Під час першого засідання Національної Ради безбар’єрності поділилися ключовими результатами проєктів. Зустріч відбулася за участі першої леді України Олена Зеленська, керівників міністерств, представників посольств країн-партнерів, міжнародних організацій та бізнесу.
Що команда Мінцифри робить для підвищення безбарʼєрності в Україні:
✅ запустили Центр компетенцій із цифрової доступності разом з ПРООН, який допомагає органам влади робити сайти та сервіси доступними для всіх;
✅ оновили публічну частину порталу Дія і зробили його зручнішим для користувача — тепер він відповідає всім стандартам доступності;
✅ запустили 200+ освітніх серіалів на платформі Дія.Освіта з українськими чи англомовними титрами та продублювали жестовою мовою понад 20. Крім цього, усі зображення на сайті містять альтернативні описи для людей із порушеннями зору;
✅ готуємо законопроєкт, який визначить чіткі правила та відповідальні органи для забезпечення доступності в усіх сферах.
Окремий трек — розвиток безбар’єрності в ЦНАПах. Разом з партнерами впроваджуємо інклюзивні простори для людей старшого віку та дітей, інструменти для обслуговування відвідувачів із порушеннями зору та слуху й електронну чергу. У планах — реалізувати флагманський проєкт «Безбарʼєрний ЦНАП», який допоможе підвищити рівень фізичної, інформаційної та цифрової доступності.
Розвиваємо інклюзивне суспільство, де кожен почувається зручно й комфортно 🫂
З ініціативи першої леді України Олени Зеленської затверджено Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року.
487113970 1058611232974859 2208674700945707701 n
 
 
Відкрили чи масштабували бізнес через е-Підприємець — отримайте подарунок від Дії 🎁
Як можна зекономити час при запуску чи розвитку власної справи, забути про паперову тяганину та ще й отримати бокс вау-мерчу? Дуже просто, як і все в Дії. Користуйтеся комплексною послугою е-Підприємець та отримуйте подарунок від нашої команди.
Як отримати бокс?
Авторизуйтеся на порталі Дія 👉🏻 виберіть е-Підприємець 👉🏻заповніть заяву та підпишіть її КЕПом 👉🏻 на останньому етапі вкажіть місто та відділення Нової пошти.
От і все! Подарунок уже мчить до вас 🚚
🗣 Дуже хочу мерч, але скористався послугою раніше
📲 Пишіть у директ Instagram Дії, для вас теж маємо подарунок — https://curly.click/r/g4488
З е-Підприємцем українці за лічені хвилини замовляють 13 послуг для ведення бізнесу під ключ — від відкриття ФОП до пожежної декларації та подання вакансій. Швидко, зручно й без поїздок до установ.
Працюємо, щоб ви забували про бюрократію та витрачали часу на нові ідеї і розвиток бізнесу 🤝🏻
Комплексну послугу е-Підприємець розробили в межах проєктів EU4DigitalUA та DT4UA, що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Академією електронного управління (Естонія).
485167977 1053238300178819 1323395362176074868 n
 
🔎 Лише 3,8% українців стикалися з корупційними проявами в центрах надання адмінпослуг — у понад двічі менше, ніж у 2023 році. Паралельно майже половина українців давала хабарі за оформлення будівельних послуг в інших установах. Про це йдеться в дослідженні НАЗК, у якому проаналізували корупційний досвід українців за останні чотири роки.
Низький рівень корупції — результат цифрових змін, які впроваджує наша команда в співпраці міжнародними партнерами, ОВА та громадами. З 2019 року працюємо, щоб українці оформлювали зручні та швидкі офлайн-послуги в ЦНАПах. Для цього автоматизуємо процеси, впроваджуємо шеринг документів та онлайн-запис, а ще постійно навчаємо адміністраторів, щоб мінімізувати бюрократію і зменшити ризики корупції.
Після кожного візиту українці залишають відгуки через смс-опитування та QR-коди. Регулярно моніторимо фідбек, визначаємо потреби й проблеми людей та працюємо над їх вирішенням. Минулого року рівень задоволеності сягнув 94,9% 📈
На цей рік маємо мету знизити рівень корупції в ЦНАПах до нуля та вбити будь-які корупційні прояви 👊🏻
⛓️‍💥 Детальніше про рівень корупції в держустановах читайте за посиланням — https://curly.click/r/b7af
484888525 1051820483653934 3764725870272708434 n
 
🪖 Посвідчення ветерана в Дії, цифрові послуги та гранти на власну справу — як Мінцифра спрощує взаємодію Захисників і Захисниць із державою
Щодня військові відстоюють наше право на незалежність. А ми працюємо, щоб Захисники й Захисниці жили в зручній та доступній цифровій державі — без черг, бюрократії і збирання купи паперів. Для цього запускаємо сервіси, які спрощують життя ветеранів, створюємо можливості для навчання та реалізації бізнес-ідей.
Результатами та планами цифрової держави для ветеранів Михайло Федоров поділився на спільному брифінгу з Мінветеранів. З головного:
📲 Посвідчення ветерана в Дії — 415+ тисяч цифрових документів згенерували в застосунку. Посвідчення потрібне для різних життєвих ситуацій — від оформлення пільг до медичних послуг. А з Дією все завжди під рукою.
🏋️‍♂️ Ветеранський спорт — щокварталу Захисники й Захисниці отримують гроші на фізичне відновлення, і вже майже 25 тисяч ветеранів долучилися до ініціативи Мінветеранів.
🪖 Цифрові послуги на порталі — тепер не потрібно ходити по установах з купою довідок, щоб оформити статус людини з інвалідністю та статус члена сім’ї загиблого захисника чи захисниці.
💸 Гранти на розвиток власної справи — класна можливість відкрити бізнес та інтегруватися в цивільне життя. Уже схвалено понад тисячу заяв на 600+ млн грн через портал Дія. А ще Дія.Бізнес запустив другий сезон програми «Траєкторія» — ветерани та їхні сім'ї можуть отримати до 2 млн на старт або масштабування бізнесу.
🏢 Послуги для ветеранів у ЦНАПах — у сучасних та комфортних центрах захисники та їхні сімʼї оформлюють 19 послуг — грошові виплати, витяг з реєстру ветеранів чи статус УБД.
👩🏻‍💻 Безоплатне навчання в ІТ — разом з Mate academy запустили проєкт, де Захисники й Захисниці опановують технічні професії та вивчають англійську. Уже 20 ветеранів знайшли першу роботу в ІТ.
І це не все! Зараз працюємо над адаптацією інтерфейсу Дії для ветеранів. А в планах — багато амбітних проєктів, які спрощуватимуть життя ветеранів, бо держава має бути зручною для Захисників і Захисниць 🫂
Послуги е-посвідчення ветерана, отримання статусів, а також витягу з ЄДРВВ реалізовані Мінцифрою спільно з Мінветеранів за підтримки «Проєкту підтримки Дія», який упроваджується UNDP Ukraine / ПРООН в Україні в Україні за фінансування Швеції.
481763929 1041451364690846 8673413462037745112 n
 

дитячий_зп1.png

  • Олег Михайлович, незабаром розпочнеться сезон літніх відпусток, тому сьогоднішня зустріч із Вами приділена темі виїзду за кордон із неповнолітніми дітьми. Які документи необхідно мати батькам для здійснення таких подорожей?

Варто зазначити, що відповідно до ст..2 Закону України «Про порядок виїзду з України та в’їзду в Україну громадян України» в переліку документів, які  дають право громадянину України на виїзд з України та в’їзд в Україну є паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Саме цей паспортний документ посвідчує особу, підтверджує громадянство України, на ім’я якої він оформлений, і дає право такій особі на виїзд з України і в’їзд в Україну. Якщо батьки планують подорож за кордон разом із дітьми, тоді вони мають заздалегідь подбати про наявність закордонного паспорта у дитини. Окрім цього, в нагоді батькам стане  інформація щодо  правил перетину кордону із дітьми, яка знаходиться на офіційному сайті Державної прикордонної служби України.

2) З якого віку та яка процедура оформлення дитячого закордонного паспорту?

Міграційна служба області оформлює біометричні закордонні паспорти для дітей із моменту їх народження. Для отримання цієї адміністративної послуги достатньо звернутись до будь-якого територіального підрозділу служби та подати необхідні документи, такі як:

  • заяву-анкету (друкується працівником, який приймає документи);
  • паспорт громадянина України у формі ID-картки(обов’язковий для осіб, що досягли 14-річного віку);
  • свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави. Якщо батьки або один із батьків такої особи на момент її народження були іноземцями або особами без громадянства, також подається довідка про реєстрацію особи громадянином України (у разі оформлення паспорта вперше із застосуванням засобів Реєстру);
  • документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати;
  • у разі оформлення паспорта особі, що не досягла дванадцятирічного віку, або особі, яка не може пересуватись самостійно у зв’язку із тривалим розладом здоров’я, та яка потребує термінового лікування за кордоном, що підтверджується відповідною довідкою лікувального закладу, може бути подано одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого зображення особи шляхом сканування.

До слова, заява для оформлення паспорта особі, яка не досягла 16–річного віку, подається одним з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників особисто або законним представником (згода іншого з батьків/опікунів не потрібна), тоді як заява для оформлення паспорта особою, яка досягла 16–річного віку  подається особисто.

3) Ви згадали про фото дітей.  Які є способи фотографування дітей та які вимоги до нього?

Дитину будь-якого віку можуть сфотографувати в підрозділі міграційної служби при подачі документів. Однак якщо у вашої дитини (віком до 12 років) з фотографуванням можуть виникнути проблеми: лякається фотоспалаху чи не може всидіти на місці, тоді рекомендуємо скористатися послугами фотоательє та принести одну фотокартку, яка має відповідати наступним вимогам:

  • розмір: 10х15 см;
  • містить 70% обличчя;
  • чіткі контури;
  • білий фон, ніяких сторонніх предметів;
  • без дефектів.

Зазвичай,  як показує практика,  послугами фотоательє користуються батьки дітей віком від народження та до 3-х років.

4) Яка вартість оформлення дитячого біометричного паспорта?

Вартість адміністративного збору при оформленні дитячого закордонного паспорта не відрізняється від вартості дорослого та становить:

- 1042 грн (протягом 20 робочих днів);

- 1682 грн (протягом 7 робочих днів).

В разі виготовлення такого документа у консульських установах України за кордоном сплачується також консульський збір.

4) Скажіть, будь ласка, чи є відмінність між дитячим закордонним паспортом та дорослим?

Звичайно є, адже правила оформлення такого документу для дітей містять кілька важливих відмінностей, а саме:

- закордонний паспорт дітям до 16-ти років оформлюється строком на 4 роки, а після 16-ти років- термін дії документа складає 10 років;

-діти, віком до 12-ти років не здають відбитків пальців, тим не менш такий паспорт зберігає статус біометричного і дає дозвіл на безвізовий в'їзд до ЄС. Після 12-ти років ця процедура є обов'язковою;

- підпис дитини при оформленні паспорта ставиться, починаючи із 14-ти років.

4) Чи є наразі черги у підрозділах? Де можна подати документи на оформлення біометричного паспорта?

На сьогодні проблем із чергами взагалі немає. Всі  територіальні підрозділи міграційної служби надають адміністративні послуги по оформленні та видачі біометричних паспортних документів (як паспорта громадянина України для виїзду за кордон так і  паспорта громадянина України у вигляді ID-картки). Подати документи на оформлення закордонного паспорта можна у будь-якому підрозділі служби, попередньо скориставшись сервісом «Електронної черги» та обрати зручний час і дату для відвідування підрозділу або ж в порядку поточної черги «сьогодні-на-сьогодні». Дізнатись графік роботи підрозділів та їх адреси мешканці області  можуть за телефоном “гарячої лінії” Управління за номером: (0382) 65-03-06, (093) 273-85-10 або ж на сайті ДМС України.

Принагідно звертаю увагу, що хмельничани та мешканці області можуть звернутись  за адресами:

  - вул.Кам”янецька, 47 ( Хмельницький відділ №1);

   -  вул. М. Мазура, 4 (Хмельницький відділ №2);

   - вул. М. Грушевського, 87 (Управління ДМС у Хмельницькій області).

5) Як мешканці області можуть дізнатись про готовність закордонного паспорта?

Перевірити стан виготовлення власного документа можна за допомогою сервісу «Перевірка стану оформлення документів», що знаходиться на сайті Державної міграційної служби України.  Цей сервіс допомагає відстежити статус оформлення паспортного документа від моменту його подачі аж до моменту його доставки до підрозділу. Він є безкоштовним та доступним у будь-який час.

Хмельницька_область.jpg

     🦾 У 2024-му на протезування держава спрямувала понад 5 мільярдів гривень.

     Це дозволило майже 108 тисячам українцям отримати більш як 416 тисяч засобів реабілітації. Зокрема, у _ області видали _ засобів для _ людей. 

    Уся актуальна інформація про державну програму протезування зібрана на одному ресурсі — онлайн-платформі, яку запустили @Міністерство соціальної політики України та @Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю. Відвідайте її за посиланням ➡️ protez.msp.gov.ua 

фото.jpg

Біометричними називають документи, що посвідчують особу та містять електронний носій інформації (чіп), на якому записано інформацію про біометричні дані власника документу з метою його ідентифікації. Головною метою запровадження біометричних документів є їх захищеність від підробок та виключення можливості користування ними будь-якою особою, окрім власника.

На сьогодні всі паспорти - і внутрішній у формі ID-картки, який оформлюється вперше при досягненні особою 14-ти річного віку  або ж  для виїзду за кордон, який оформлюється фактично з народження є біометричними.  Подати заяву на оформлення паспортних документів можна у будь-якому підрозділі міграційної служби області незалежно від місця реєстрації.

Вартість оформлення паспорта громадянина України у вигляді картки складає:

  • протягом 10 робочих днів – 928 грн.;
  • протягом 20 робочих днів – 558 грн.;
  • при оформленні вперше (досягнення 14-ти річного віку) - безкоштовно.

Вартість паспорта громадянина України для виїзду за кордон становить:

  • протягом 20 робочих днів — 1042 грн.;
  • протягом 7 робочих днів — 1682 грн.

Варто зазначити, що для зручного отримання адміністративних послуг по оформленні  біометричних паспортних документів в нагоді мешканцям області стануть електронні сервіси, які знаходяться на сайті ДМС України за посиланням: https://dmsu.gov.ua/ та за допомогою яких, зокрема можна:

  • записатись до електронної черги;
  • відстежити статус оформлення паспортного документа;
  • отримати платіжні реквізити для оплати вартості біометричних документів;
  • заздалегідь перевірити транслітерацію у паспортах;
  • перевірити дійсність паспорта за базою даних «Недійсні документи»;
  • отримати інформацію щодо територіального підрозділу за відповідним кодом та інші.

До слова,   ID-картка та закордонний паспорт можуть бути завжди «під рукою» за допомогою мобільного застосунку «Дія», який відображає їх у вигляді електронних паспортів («Е-паспорти»).

Додатково інформуємо, що отримати адміністративні послуги по оформленні біометричних паспортних документів, а також інші адміністративні послуги, які входять до компетенції служби  можна у Старокостянтинівському секторі  УДМС у Хмельницькій області за адресою: м.Старокостянтинів, вул.Авіаторів, буд. 2, контактний телефон: (03854) 3-25-52.

 Графік роботи підрозділу:

-вівторок-п’ятниця з 9.00 до 18.00 та у суботу з 9.00 до 16.45; обідня перерва з 13.00 до 13.45; неділя, понеділок-вихідний.

Дізнатися адреси інших територіальних підрозділів міграційної служби області можна за посиланням: https://dmsu.gov.ua/khmelnytskyi/pidrozdily.html або ж за телефоном «гарячої лінії» Управління за номером: (0382) 65-03-06 та (093) 273-85-10.

🇺🇦 Отримуйте статус людини з інвалідністю внаслідок війни або члена сім’ї загиблого захисника чи захисниці на порталі Дія. Без черг і зайвої бюрократії.
Раніше для цього потрібно було особисто відвідувати державні установи. Тепер усе значно швидше — декілька хвилин на порталі Дія.
Якщо ж вам зручніший офлайн-формат, звертайтеся до найближчого ЦНАПу та подавайте заяву швидко і з комфортом.
Послуги доступні:
🪖 Ветеранам, які мають довідку про інвалідність від МСЕК або експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи.
👥 Чоловікам, дружинам, батькам та дітям загиблих захисників з документами, які підтверджують участь у бойових діях, смерть та родинні зв’язки.
Працюємо над тим, щоб послуги для захисників та їхніх родин ставали доступнішими 💛
Послуги реалізуються Мінцифрою спільно з Мінветеранів за сприяння «Проєкту підтримки Дія», який упроваджується UNDP Ukraine / ПРООН в Україні за фінансування Швеції.
апапавпав
 
Чому свідоцтво про шлюб для одружених пар є, а документа, який підтвердить вільне серце, не існує? Вирішили виправити цю несправедливість і в День закоханих запустили сертифікат для холостяків і холостячок у Дії. Сертифікат — неофіційний документ, але дані перевіряють у реєстрі ДРАЦС. Тож будете на 100% упевнені, що ваш метч не просто зняв обручку з пальця.
Якщо ви в активному пошуку, уже розлучені або довго не наважуєтесь одружитися — це знак від зірок та Мінцифри. Оновлюйте Дію, натискайте Додати документ і генеруйте сертифікат неодруженого чи неодруженої.
Не переймайтеся через невдале фото на документах — ви зможете завантажити найкращу фотографію з галереї чи зробити селфі. А ще додати інтереси та навіть самостійно задизайнити документ. А знак зодіаку підтягнеться автоматично.
Коли знайдете свою людину — скануйте QR-код на документі, пропонуйте бути парою та ставайте зарученими в Дії. А на майбутнє підготували для вас Шлюб онлайн і єМалятко, щоб кожен етап вашої любові проходив без бюрократії 🫂
Діліться сертифікатами в сториз і шукайте любов в онлайні 📲
Сервіс розроблено Мінцифрою спільно з Міністерство юстиції України та Національні інформаційні системи.
Комунікаційну підтримку сервісу надано в межах проєкту EU4DigitalUA, що фінансується European Union in Ukraine та впроваджено FIIAPP.