Новини
Забронювали житловий сертифікат? Потрібно припинити право власності на знищений об’єкт. За відгуками перших власників нового житла, цей етап займав найбільше часу та зусиль. Допомагаємо людям — спрощуємо процедуру.
🙌🏻 Для припинення права власності на знищений об’єкт нерухомості достатньо витягу з Реєстру пошкодженого та знищеного майна, який можна отримати в нотаріуса чи місцевій раді. Цей документ вам потрібен, якщо після обстеження зруйнованого житла комісія не видала вам копію акта.
А ще замість копії акта можете отримати витяг з Реєстру пошкодженого та знищеного житла. Це можна зробити:
👉🏻 у будь-якого нотаріуса, який має доступ до Реєстру. Їх перелік https://renovation.gov.ua
👉🏻 у місцевій раді, де розташований знищений об’єкт нерухомості.
Лагідне нагадування📲Припинити право власності на знищене житло потрібно не раніше ніж ви отримаєте житловий сертифікат і забронюєте по ньому кошти, але до того, як ви укладете угоду купівлі-продажу.
Відбудуємо разом🫂
123
 
Українці, які зробили ремонт пошкодженого житла за програмою єВідновлення, можуть подати звіт через портал Дія. Раніше послуга була доступна лише в застосунку.
Кому потрібно подавати звіт?
👉🏻 Фінальний звіт про виконані роботи — громадянам, які отримали виплату до 200 тис. грн
👉🏻 Проміжний звіт та фінальний звіт — тим, хто отримали виплату понад 200 тис. грн
Нагадуємо, фінальний звіт необхідно подати протягом 15 днів після завершення ремонту. Проміжний звіт потрібно подавати, щоб отримати другий транш, оскільки сума більше 200 тисяч зараховується частинами у 30% та 70%.
Подавайте звіт за кілька кліків з комп`ютера чи смартфона через:
📲 застосунок Дія — єВідновлення — Заяви про виплату — Повідомити про ремонт
💻 портал Дія — Компенсація за пошкоджене майно –– вибрати обʼєкт нерухомого майна із заявою у статусі Кошти зараховано — Повідомити про ремонт
Подати звіт також можна офлайн через ЦНАП або нотаріуса.
Відбудовуйте без зайвого клопоту 🏗️
Послугу єВідновлення розроблено Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України спільно з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID / UK aid TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.
12
 
🫶🏻Турбота про людину — центр усіх цифровізованих держсервісів. Українці мають запит на нові послуги, тож команда Дії та Мінцифри впроваджує. Масштабуємо швидку та зручну взаємодію громадянина та держави — онлайн, без черг, бюрократії та корупції.
📃Для LІGА.nеt Михайло Федоров розповів, яких найзатребуваніших послуг у Дії чекати найближчим часом. Гортайте галерею👉🏼 там усі спойлери.
А детальніше про нові послуги в Дії читайте в матеріалі:
12
345
67910
 
🏡 Відбудуйте будинок на власній землі. Нові можливості єВідновлення
Тепер власники зруйнованого житла можуть подати заяву та звести новий будинок на власній території.
📲 Подавайте заяву швидко і просто
Заходьте в Дію 👉🏻 Оновлюйте застосунок 👉🏻 Вибирайте єВідновлення 👉🏻 Заяви про виплату 👉🏻 Тип компенсації — Грошова виплата 👉🏻 Заповнити заяву.
Комісія органу місцевого самоврядування визначить суму компенсації протягом 30 днів. Виплати будуть нараховані пізніше. Очікуйте, ми обовʼязково повідомимо 🫂
 
🏗️ 1 млрд грн на відбудову житла. Українці ремонтують домівки з єВідновленням
Програма єВідновлення вже 7 місяців допомагає українцям повернути частину мирного життя — власне житло. Українці витратили 1+ млрд грн на будівельні матеріали та послуги з ремонту пошкодженої домівки.
💳 Кошти з картки єВідновлення можна витратити в магазинах компаній-учасників і підрядників програми.
До єВідновлення вже долучилося понад 2 300 підприємств. Теж хочете допомагати українцям ремонтувати домівки?
👉🏻 Приєднуйтеся до програми на порталі Дія. Нагадаємо, щоб доєднатися, бізнес повинен мати відповідні МСС-коди. Переглядайте повний перелік та долучайтеся за посиланням.
Разом допоможемо українцям повернутися до власних домівок 🇺🇦
Послугу єВідновлення розроблено Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України спільно з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID / UK aid TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах та Проєкту підтримки Дія, що впроваджується UNDP в Україні за підтримки Швеції.
 
421877948_768546775314641_2366097759592157991_n.jpg
🌊 Підтримуйте державу та отримуйте прибуток — купуйте нові військові облігації в Дії
Залізний Порт, Асканія-Нова, Джанкой, Керч — міста, відомі кожному українцю. Також скучили за ними? Допоможіть Силам оборони швидше їх повернути — купуйте нові військові облігації в Дії, щоб підтримати військових й економіку та отримати прибуток.
🤔 Що таке військові облігації?
Цінні папери, які ви купуєте та після закінчення терміну їх дії отримуєте кошти назад з відсотками. Гроші з облігацій ідуть на зброю, боєприпаси, техніку, їжу та медикаменти для наших військових. А ще — на заробітні плати медикам, учителям, пенсії та соціальні виплати.
Окей, які умови?
💰 Залізний Порт: ставка від 16,25%, дата виплати — 05.06.2024
💰 Асканія-Нова: ставка від 16,50%, дата виплати — 20.11.2024
💰 Джанкой: ставка від 17,96%, дата виплати — 23.07.2025
💰 Керч: ставка від 18,00%, дата виплати — 15.10.2025
Нові облігації вже доступні в застосунку, заходьте та інвестуйте в перемогу 📲
 
421894109_769225888580063_1821615839227717328_n.jpg
🧑🏻‍🚒 Державні послуги для тих, хто рятує життя, — на Гіді
Працівники ДСНС щодня рятують людські життя, кожна ліквідована пожежа чи надзвичайна ситуація — результат їхньої роботи. Щоб зробити життя працівників ДСНС комфортнішим, зробили добірку держсервісів у сфері безпеки життєдіяльності на Гіді державних послуг.
Знаходьте потрібний сервіс швидко та без непотрібних поїздок в інший кінець міста.
🚨 Видача посвідчення, книжки та жетона рятувальника
🚨 Переоформлення посвідчення, книжки та жетона рятувальника
🚨 Видача свідоцтва про атестацію аварійно-рятувальної служби
🚨 Видача дубліката свідоцтва про атестацію аварійно-рятувальної служби
🚨 Переоформлення свідоцтва про атестацію аварійно-рятувальної служби
🚨 Реєстрація об’єктів підвищеної небезпеки в Державному реєстрі об’єктів підвищеної небезпеки
🚨 Виключення об’єкта підвищеної небезпеки з Державного електронного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки
🚨 Реєстрація декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства
Зберігайте й надсилайте друзям, які працюють у ДСНС 😉
 
420127163_769790268523625_8267915318597614363_n.jpg
🧑🏼‍💻 64% українців користуються державними послугами онлайн. Результати дослідження
Цифровізація стала невідʼємною частиною життя кожного українця. Щоб тримати руку на пульсі та розуміти, наскільки користувачі задоволені онлайн-сервісами, провели всеукраїнське соцопитування.
Найчастіше українці вибирають Дію. У 2021 році лише 13% громадян використовували Дію, у жовтні 2023-го — 51%. Майже 80% оцінили свій досвід як позитивний.
🦾 Війна не зупинила цифровізацію, за останні 2 роки кількість користувачів лише збільшувалася. Нещодавно досягли позначки у 20 мільйонів юзерів застосунку Дія, а це значить, що половина українців уже користуються зручними документами та сервісами в смартфоні.
Цифровізація — це не тільки тренд, це вже рутина. Вона спрощує життя мільйонів людей. Черги та бюрократія залишаються в минулому.
🖇️ Більше деталей — у дослідженні Київського міжнародного інституту соціології за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні та Уряду Швеції: https://www.undp.org/uk/ukraine/publications/analitychnyy-zvit-dumky-i-pohlyady-naselennya-ukrayiny-shchodo-derzhavnykh-elektronnykh-posluh-u-2023-rotsi?fbclid=IwAR02X-PA8rFCYJw1yI9XnutYK0MCb-fpYjQ9P4nPmVr_YwCZWMxhp1uulKU
 
420104934_769871611848824_2473868630339146740_n.jpg
💁‍♀️ Які ж вони — українські підприємиці?
Які потреби мають для розвитку власної справи, з якими викликами та гендерними стереотипами стикаються. У якій сфері найчастіше відкривають бізнес?
Про це і більше розповімо під час презентації дослідження «Потреби та проблеми українських підприємиць в умовах повномасштабної війни», яка відбудеться вже 30 січня в Київській школі економіки.
Топові спікери заходу:
✴️ Тетяна Бережна, заступниця Міністра економіки України
✴️ Валерия Ионан, заступниця Міністра цифрової трансформації України
✴️ Andrii Remizov, директор Офісу з розвитку підприємництва та експорту
✴️ Надія Заріцька, керівниця GGF команди в Україні, Abt Britain
✴️ Aleksandra Stepanenko, заступниця директора Офісу з розвитку підприємництва та експорту
✴️ Владислава Грудова, виконавча директорка KSE Institute
✴️ Українські підприємиці
📅 Коли та де? 30 січня о 10:00.
🎙️ Формат проведення: офлайн та онлайн. Обовʼязково реєструйтеся. Деталі — за посиланням https://cutt.ly/5wL4ZzDC
🎥 Ви журналіст? Долучайтеся до івенту та дізнайтеся результати дослідження першими. Форму на акредитацію знайдете за посиланням https://cutt.ly/5wL4ZzDC
Обіцяємо дружню атмосферу та потужне жіноче комʼюніті ✨
*Дослідження проведено в межах проєкту Good Governance Fund «Ревіталізація бізнес-клімату в Україні», який фінансується UK International Development від уряду Великої Британії. Імплементатори проєкту — Abt Britain та Kyiv School of Economics.
🫂 Українці забронювали 500+ сертифікатів єВідновлення на нове житло
Перший житловий сертифікат реалізувала родина з Гостомеля. В обмін на нього вони придбали новий будинок у Бучі. Зараз маємо 508 заброньованих сертифікатів у Дії, їх власники вже готуються до купівлі нового житла.
Як це працює❓
Якщо ваша домівка знищена через повномасштабне вторгнення, можете отримати допомогу від держави — житловий сертифікат у Дії на нове житло. Для цього достатньо подати повідомлення про зруйноване майно в Дії та заяву про єВідновлення.
Більше про програму єВідновлення дізнавайтеся на сайті — https://erecovery.diia.gov.ua/
Цифровізуємо, щоб ви поверталися додому 💔
Послугу компенсації за знищене майно розроблено Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України з Міністерством цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.
 
418953456_759834196185899_2937267203143878052_n.jpg
🛞 Митницю можна автоматизувати. Михайло Федоров про розмитнення авто з Дією
Цифровізуємо, щоб знищити корупцію. Ідеться про сотні мільйонів доларів можливих зловживань на розмитненні авто щороку. Автоматизація прибере людський фактор з процесу розмитнення. І хабарі разом з ним.
Зареєстрували новий законопроєкт про розмитнення авто. Ви зможете купити авто за кордоном і розмитнити його онлайн — через застосунок або портал Дія. Керівництво митниці підтримує цю ініціативу, далі законопроєкт мають підтримати народні депутати.
Розмитнення в Дії — це лише перший крок, далі можна буде запускати нові сервіси, які повністю автоматизують митницю.
👀 Над якими ще сервісами працює команда Мінцифри, дивіться в інтервʼю Михайла Федорова для телеканалу Рада. Посилання — у першому коментарі
 
418092911_758738756295443_7723887527006220753_n.jpg
🏗️Прозоре будівництво: підсумки роботи ЄДЕССБ за 2023 рік
Уже понад три роки українці будують без хабарів та паперової тяганини завдяки Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ).
Як було❓
Люди роками не могли отримати дозволи на будівництво — паперові документи губили, підроблювали чи гальмували їх розгляд заради хабарів.
Як стало❓
🔸Уся будівельна документація створюється виключно в е-системі. Усі процеси відбуваються онлайн, а кожна дія фіксується. Тож якщо хтось пробує шахраювати, це одразу видно.
🔸100% будівельних послуг доступні онлайн на порталі Дія. За рік ними скористалися понад 48 тисяч громадян. Ключові цифри роботи ЄДЕССБ за 2023-й дивіться на графіці.
У ЄДЕССБ також з’явився новий функціонал. Тепер на порталі можна:
✅завантажити файли з деталізованими даними про кошторис об’єктів, які зводять за державні чи публічні кошти👉 кожен може дізнатися вартість видів робіт та матеріалів і проконтролювати витрату коштів.
✅переглянути відомості про спеціальне майнове право 👉 це дає змогу перевірити майбутні обʼєкти нерухомості та дізнатися всю необхідну інформацію про їх будівництво.
Портал став основним інструментом громадського контролю за забудовою. Його відвідали 1,6 млн людей.
Робимо все, щоб ви могли будувати прозоро та ефективно!🙌
Єдина державна електронна система у сфері будівництва створена у співпраці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури й Міністерства цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.
 
415036549_756921263143859_5865019536687051912_n.jpg
👀Користуєтеся відкритими даними? Пройдіть опитування — допоможіть покращити портал
Відкриті дані — основа для ефективних державних рішень, прозорої діяльності уряду, нових цифрових продуктів і сервісів, активного громадянського руху. Україна входить у топкраїн за розвитком цієї сфери. Один із найважливіших open-data складників — Єдиний державний вебпортал відкритих даних data.gov.ua.
На порталі розміщується й зберігається публічна інформація у формі відкритих даних. Так органи влади регулярно оприлюднюють та оновлюють набори, а користувачі отримують доступ до необхідної інформації.
Цього року Єдиний державний вебпортал відкритих чекає на оновлення. Модернізація торкнеться структури, функціоналу, кіберзахисту. Проходьте опитування та допомагайте покращити сервіс.
🔗 Для цього заповніть коротку форму за посиланням — https://forms.gle/aw5nvh5f7a2QJo7B9
Опитування триватиме до 9 січня, тож не баріться. Будуємо прозору цифрову державу разом🤝🏻
 
417399175_757024303133555_5887978592878107508_n.jpg
🚗 Розмитнення без корупції. Зареєстрували новий законопроєкт
Одна з найочікуваніших послуг може скоро зʼявитися в Дії. Парламент отримав на розгляд проєкт закону № 10380, він передбачає виключення людського фактору з процесу розмитнення.
Якщо законопроєкт ухвалять, громадяни зможуть подавати електронну митну декларацію через застосунок Дія, бізнес — через портал Дія.
📌 Що змінить законопроєкт?
Створять Базу даних митної вартості легкових автомобілів, її сформує Мінцифра на основі даних митниці ➡️ Там буде митна вартість нових легкових автомобілів, які проходили митне оформлення в Україні з 2007 року, із деталями: марка, модель, рік випуску, тип і обʼєм двигуна
Весь процес розмитнення буде онлайн, а Дія допоможе заповнювати митну декларацію, підтягнувши інформацію про автівку за VIN-кодом.
Хочете більше дізнатися, як працюватиме електронне розмитнення? Зробили для вас детальну інфографіку ☝🏻
Сподіваємося на ухвалення законопроєкту, щоб українці розмитнювали авто онлайн без схем та хабарів 🛞
Працюємо над проєктом за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах
 
416907372_756410209861631_4801845598815971363_n.jpg