Новини
🏡 Зводите невеликий будинок чи гараж? Уже скоро не потрібно буде днями чекати на розгляд документів про початок та завершення будівництва — СС1. Раніше автоматична перевірка відбувалася, якщо оформлювали послугу через портал Дія, а незабаром таку можливість додадуть і для ЦНАПів.
Що змінюється при поданні документів через Центр надання адмінпослуг?
🔺 Будівельні документи реєструватимуть автоматично й процес триватиме лічені хвилини. Раніше на це йшло до 10 днів, адже документи вручну розглядали органи місцевого самоврядування й Державна інспекція архітектури та містобудування України
🔺 Моніторити та виявляти помилки в документах буде ЄДЕССБ. Не потрібно самостійно виправляти неточності й переподавати заяви.
🔺 Перевіряти земельну ділянку на відповідність містобудівним умовам та обмеженням буде ЄДЕССБ.
Цифровізація будівництва — один із наших пріоритетів з початку роботи Мінцифри.
Раніше будівельна сфера була однією з найбільш корумпованих і рівень хабарів становив близько 3 мільярдів гривень на рік. Цифровізуємо будівництво, щоб ви користувалися сервісами прозоро та зручно 🙌🏻
Цифровізацію містобудівної діяльності реалізовано Міністерство розвитку громад та територій України у співпраці з Міністерством цифрової трансформації за сприяння Проєкт “Підтримка цифрової трансформації”, що фінансується USAID та UK Dev. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.
475865040 1020862986749684 1679238526445790203 n
 
Держгеокадастр забезпечив впровадження в програмному забезпеченні Державного земельного кадастру функціональної можливості щодо замовлення та формування витягів із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок за переліком кадастрових номерів, які отримано у результаті пошуку за кодом ЄДРПОУ.
Відтепер, насамперед, сільськогосподарським товаровиробникам, землевласникам та землекористувачам, у користуванні яких є багато земельних ділянок, не потрібно замовляти витяги із технічної документації з нормативної грошової оцінки на кожну земельну ділянку окремо. За допомогою нового функціоналу землекористувач зможе подати одну заяву та за кодом ЄДРПОУ система сформує витяги щодо всіх земельних ділянок, які є у нього у власності та користуванні. Землекористувач таким чином отримає комплексний пакет витягів.
Сформувати відповідну заяву можливо за наявності коду ЄДРПОУ з періодичністю не частіше, ніж один раз на півроку, при цьому можливість подання заяви на окрему земельну ділянку залишається не обмеженою часовими рамками.
📌Докладніше: https://is.gd/iHqW1z
475763687 1054499653386913 6291350299342006209 n
 
 
🏠 Відсьогодні для внутрішньо переміщених осіб, чиє житло було знищене внаслідок бойових дій доступні кошти для придбання нових домівок. Це стало можливим завдяки рішенню Уряду, який перерозподілив 15 млрд грн для підтримки ВПО для компенсації за програмою єВідновлення.
Для реалізації цих коштів Міністерство розвитку громад і територій України спільно з Міністерством соціальної політики України зробило окрему програму фінансування спрямовану виключно для допомоги ВПО.
Вже зараз на рахунок Мінрозвитку надійшли перші 4,3 млрд гривень для подальшої оплати сертифікатів на забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які через агресію російської федерації втратили єдине житло (не мають іншого в умовно безпечних регіонах країни) та очікують на компенсацію.
💬 “Наше завдання – підтримати якомога більше громадян, які втратили домівки через агресію росії. Ми постійно працюємо над розширенням спектра компенсацій, програм підтримки. У фокусі – допомога та підтримка внутрішньо переміщених осіб.
Завдяки 15 млрд грн, які Уряд перерозподілив для підтримки ВПО, ми зможемо допомогти 10 тисяч сімʼям отримати нові домівки“, – зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
❓ Хто може отримати кошти по цій програмі?
Громадяни України, які мають статус внутрішньо-переміщеної особи, в яких було знищене єдине житло, що знаходиться на підконтрольній частині території України, які ще не реалізували компенсацію за програмою єВідновлення.
❓ Яка процедура отримання коштів?
◾ Якщо людина вже мала статус ВПО та житловий сертифікат єВідновлення і подавала заявку на бронювання коштів, її автоматично буде переведено в іншу чергу і вона отримає сповіщення про успішне бронювання коштів.
Протягом 30 днів необхідно укласти угоду купівлі-продажу на придбання нової домівки та припинити право власності на знищене житло.
◾ Якщо ВПО мала житловий сертифікат, проте ще не бронювала кошти за ним, і готова придбати нову домівку їй потрібно подати заяву про бронювання. Це можна зробити через застосунок або портал Дія та ЦНАП. Протягом 5 робочих днів вона отримає підтвердження наявності коштів.
Звертаємо увагу, що черга на отримання виплати по цій програмі формується на основі даних вказаних у довідці ВПО, які були отримані в приймаючих громадах. В разі, якщо ви підпадаєте під критерії програми, проте не отримали сповіщення про бронювання коштів, рекомендуємо перевірити актуальність даних у довідці. Щоб оновити дані чи отримати довідку ВПО потрібно звернутись в ЦНАП у приймаючій громаді.
Детальна процедура отримання виплати прописана в Порядку надання внутрішньо переміщеним особам компенсації за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України затвердженому Постановою Кабінету міністрів України від 13 грудня 2024 р. № 1432.
ℹ️ Нагадуємо, що статус внутрішньо переміщеної особи можуть отримати будь-які громадяни України, які через війну були вимушені покинути свій дім та оселитись в іншому місці в межах України. Статус ВПО можна отримати навіть у випадку, якщо переміщення відбулось в межах тіє самої громади, де розміщене знищене житло.
Сервіс єВідновлення реалізується Міністерством розвитку громад і територій України та Міністерство цифрової трансформації України.
476108640 1036056655229182 1155865546179872376 n
 
 
❗️ Відсьогодні в Україні доступний новий інструмент підтримки для внутрішньо переміщених осіб – субсидія на оренду житла.
✅ Нагадуємо: субсидію можуть отримати внутрішньо переміщені особи, які
🔸 виїхали з окупованих російською федерацією регіонів або із зон бойових дій і не мають власного житла в умовно безпечних регіонах України
🔸 їхнє житло знищене або непридатне для проживання
🔸 хочуть орендувати індивідуальне житло, але не мають достатньо коштів для цього
ℹ️ Субсидія на оренду житла надаватиметься за умови, що:
🔹 орендар і орендодавець не повʼязані родинними відносинами
🔹 ВПО не отримує допомогу на проживання
🔹 власник приміщення не отримує на нього компенсацію за програмою «Прихисток».
При цьому родина ВПО може одночасно отримувати і субсидію на оренду, і субсидію на житлово-комунальні послуги.
Більше інформації – на наших слайдах та за посиланням http://bit.ly/42F9Cae
475242002 1044619864370681 5246823477773556040 n475087762 1044619954370672 3463763078142521556 n
 
 

1

2

3

4

5

6

7

📢 До уваги громадян❗️
🗓 З 20 січня 2025 року відновлено функціонування Єдиних та Державних реєстрів Міністерства юстиції України після масштабної кібератаки з боку росії.
☝️Відновлено роботу таких реєстрів:
🟢⁠Державний реєстр речових прав на нерухоме майно;
🟢⁠Державний реєстр обтяжень рухомого майна;
🟢 ⁠⁠Автоматизована система виконавчого провадження;
🟢⁠ ⁠Електронний реєстр апостилів;
🟢⁠Єдиний реєстр засуджених та осіб, узятих під варту;
🟢⁠ ⁠Автоматизована система «Банкрутство та неплатоспроможність»;
🟢⁠Єдиний державний реєстр осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади».
📌 Увага❗️ Наразі обмежено доступ нотаріусів та державних реєстраторів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, а також до внесення актуалізованих даних про обтяження державними та приватними виконавцями.
☝️ Поряд з цим, відновлюється й низка електронних інформаційних взаємодій з державними органами, які використовують обмін даними із вищезазначеними реєстрами у своїй діяльності, насамперед з ДПС, МВС, ДМС, ПФУ, Мінцифри, Держгеокадастром, ДПСУ та іншими.
☝️Також у найближчий час на порталі та в застосунку Дія буде відновлено доступ до онлайн -послуг, пов'язаних з зазначеними реєстрами.
473788853 1056010939902872 2223543744678152232 n
 
 

1 2

3 4

 

Відповідно до ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності" та наказу № 158 Міністерства розвитку громад та територій України від 03.07.2018 реєстрація декларацій за процедурою амністії можлива для:
🏠 індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 500 квадратних метрів, а також господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 500 квадратних метрів, збудованих у період з 05 серпня 1992 року до 09 квітня 2015 року;
🏚 будівель і споруд сільськогосподарського призначення, збудованих до 12 березня 2011 року.
Наші спеціалісти проаналізували найбільш поширені помилки при заповненні/поданні цього виду документів та підготували роз'яснення:
1. На отримання послуги подається не власник земельної ділянки. Право на забудову земельної ділянки має лише власник або користувач відповідно до вимог містобудівної документації.
2. Замовник подає документи не в повному обсязі. Для отримання послуги, необхідно мати:
- документ, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщено об’єкт;
- технічний паспорт із зазначенням відомостей про можливість/неможливість надійної та безпечної експлуатації;
- звіт про проведення технічного обстеження (у разі необхідності).
3. Відсутність згоди співвласників земельної ділянки та/або об'єкта будівництва. У випадку, коли земельна ділянка та/або об'єкт будівництва перебуває у спільній власності, замовниками повинні виступати всі співвласники або один із власників за наявності згоди решти співвласників.
4. Рік завершення будівництва об'єкта суперечить вимогам пункту 9 розділу V Прикінцевих положень ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності». Тобто це вищезазначені об'єкти, збудовані раніше 05 серпня 1992 року і пізніше 09 квітня 2015 року, а також будівлі і споруди сільськогосподарського призначення, збудовані пізніше 12 березня 2011 року.
5. Також поширеними є помилки, пов'язані з технічною інвентаризацією (ТІ):
• Відсутні відомості про можливість надійної та безпечної експлуатації об'єкта будівництва.
• Підстава проведення ТІ суперечить обраному типу документа. Суб’єкту технічної інвентаризації необхідно обрати таку підставу: перед прийняттям в експлуатацію завершених будівництвом об'єктів, зазначених у пункті 9 розділу V "Прикінцеві положення" Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
• Вид будівництва у ТІ не збігається із видом будівництва у декларації про готовність об’єкта до експлуатації. Наприклад, у технічній інвентаризації вказано «Існуюча забудова», а у декларації – «Реконструкція», що є помилкою.
👉Декларацію про готовність до експлуатації самочинно збудованого об'єкта можна подати через вебпортал «Дія» або у паперовому вигляді через ЦНАП. Результат розгляду замовник може дізнатися протягом 5 робочих днів з дня надходження документа.
470160156 626858836341760 6667265640277699084 n470240669 626858986341745 455892934721140468 n
470529695 626859129675064 5594932208435405056 n470565220 626859726341671 1288290643483334275 n470149104 626859976341646 3845733178884057268 n
 
 
🗓 1 січня 2025 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання державної підтримки внутрішньо переміщеним особам» № 1544, якою зокрема викладено в новій редакції Порядок компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 року №333 (далі — Порядок).
Оновленим Порядком передбачено низку важливих змін, які уточнюють механізм компенсації витрат особам, які безоплатно розмістили в себе внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
📲Перегортайте слайди, щоб дізнатися більше про основні нововведення.
✅Запроваджені зміни спрямовані на забезпечення ефективного адміністрування виплат за програмою «Прихисток», спрощення процедури отримання компенсації особами, які безоплатно розмістили в себе ВПО, та посилення контролю за дотриманням умов для її надання.
З повним текстом постанови ви можете ознайомитися за посиланням: 
 
472527321 585876624064539 2549721171302746688 n472222682 585876637397871 4046106740662283209 n
472571334 585876627397872 5172649655936019483 n472221127 585876634064538 6953824439776785994 n
473057705 585876644064537 2771107085279532747 n472228723 585876640731204 3424213236701432880 n
 
 
Державне підприємство Національні інформаційні системи відновило роботу Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) після масштабної кібератаки з боку росії.
Сервіси порталу ЄДР та низка онлайн-послуг за допомогою Дії будуть відновлені поступово.
💻🛡️Фахівці НАІС спільно з Кібердепартаменту Служба безпеки України, Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України та Кіберполіція продовжують працювати над відновленням роботи реєстрів і посиленням їхнього захисту.
⚠️ Зокрема, продовжуються роботи з відновлення доступу до Державного реєстру обтяжень рухомого майна, Єдиного реєстру боржників, Автоматизованої системи виконавчого провадження.
Ці реєстри є важливими також для проведення окремих реєстраційних дій відповідно до положень Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».
📌 У зв’язку з цим строки розгляду документів щодо тих реєстраційних дій, для прийняття рішення щодо проведення яких чи надання відмови потрібно використання відомостей
із зазначених реєстрів, зупинено.
🔹 Документи для проведення реєстраційних дій приймаються, однак відповідні реєстраційні дії будуть проводитись після відновлення доступу до реєстрів, використання відомостей з яких необхідне для її завершення.
💡 Слідкуйте за оновленнями, щоб бути в курсі актуальних змін.
472323823 1049375313895227 2669806109961520492 n
 
 
Нова ініціатива Мінветеранів: сім’ї полонених або зниклих безвісти ветеранів можуть отримати відомості з ЄДРВВ через ЦНАП
🔸Продовжуємо впроваджувати послуги у Центрах надання адміністративних послуг для Захисників та Захисниць та їхніх родин.
Відтепер родини полонених та зниклих безвісти ветеранів війни зможуть отримати відомості з Єдиного державного реєстру ветеранів війни (ЄДРВВ). Отримавши витяг вони зможуть користуватися належними пільгами до моменту звільнення ветерана/ветеранки з полону або визнання його/її в судовому порядку безвісно відсутнім чи померлим.
🔸Отримати витяг можна у місцевому ЦНАП, незалежно від задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування).
🔸Отримати відомості із ЄДРВВ у ЦНАП можуть:
▪️чоловік/дружина;
▪️непрацездатні батьки;
▪️законний представник дитини (до 18 років);
▪️неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи;
▪️особа, яка перебуває під опікою або піклуванням особи, відомості про яку запитуються.
🔸До запровадження автоматичної верифікації відомостей один із членів сім’ї має пред’явити адміністратору ЦНАП паспорт, РНОКПП (за наявності) та підтверджуючі документи:
▪️свідоцтво про шлюб або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу – для дружини/чоловіка;
▪️свідоцтво про народження особи або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження особи та пенсійне посвідчення або витяг з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи або довідка медико-соціальної експертної комісії – для непрацездатних батьків;
▪️свідоцтво про народження дитини або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження – для дітей;
▪️витяг з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи або довідку медико-соціальної експертної комісії – для неодружених повнолітніх дітей, визнаних особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи;
▪️рішення районної, районної у м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі утворення), сільської, селищної ради або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування – для осіб, які перебували під опікою або піклуванням.
▪️витяг з інформаційної системи з питань поводження з військовополоненими або витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та повідомляє реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків) особи, стосовно якої запитується інформація.
Детальніше про це роз'яснюємо у Пам'ятці https://mva.gov.ua/.../%D0%9F%D0%B0%D0%BC_%D1%8F%D1%82%D0...
Реєстри ДРАЦС поступово відновлюються, тож послуги Дії відкриваються далі. У декілька кліків уже доступні:
📲Витяги про місце проживання дітей
📲Актуалізація даних про місце проживання дітей
📲Зимова єПідтримка для дітей
📲Соціальні виплати — субсидії, допомога сімʼям з дітьми
Отримайте послуги для дітей чи для себе за кілька кліків — на порталі та в застосунку Дія.
☝🏻Активно працюємо над відновленням усіх сервісів спільно з Мінʼюстом, про запуск інших послуг також оперативно повідомимо. Нагадаємо, що Дія не зберігає персональні дані, а лише підтягує їх з реєстрів.
Затишних кліків, і нехай між установами бігають дані, а не ви 🪄
472305808_988355646650696_4161339709446820164_n.jpg