Новини
🇺🇦 Отримуйте статус людини з інвалідністю внаслідок війни або члена сім’ї загиблого захисника чи захисниці на порталі Дія. Без черг і зайвої бюрократії.
Раніше для цього потрібно було особисто відвідувати державні установи. Тепер усе значно швидше — декілька хвилин на порталі Дія.
Якщо ж вам зручніший офлайн-формат, звертайтеся до найближчого ЦНАПу та подавайте заяву швидко і з комфортом.
Послуги доступні:
🪖 Ветеранам, які мають довідку про інвалідність від МСЕК або експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи.
👥 Чоловікам, дружинам, батькам та дітям загиблих захисників з документами, які підтверджують участь у бойових діях, смерть та родинні зв’язки.
Працюємо над тим, щоб послуги для захисників та їхніх родин ставали доступнішими 💛
Послуги реалізуються Мінцифрою спільно з Мінветеранів за сприяння «Проєкту підтримки Дія», який упроваджується UNDP Ukraine / ПРООН в Україні за фінансування Швеції.
апапавпав
 
Чому свідоцтво про шлюб для одружених пар є, а документа, який підтвердить вільне серце, не існує? Вирішили виправити цю несправедливість і в День закоханих запустили сертифікат для холостяків і холостячок у Дії. Сертифікат — неофіційний документ, але дані перевіряють у реєстрі ДРАЦС. Тож будете на 100% упевнені, що ваш метч не просто зняв обручку з пальця.
Якщо ви в активному пошуку, уже розлучені або довго не наважуєтесь одружитися — це знак від зірок та Мінцифри. Оновлюйте Дію, натискайте Додати документ і генеруйте сертифікат неодруженого чи неодруженої.
Не переймайтеся через невдале фото на документах — ви зможете завантажити найкращу фотографію з галереї чи зробити селфі. А ще додати інтереси та навіть самостійно задизайнити документ. А знак зодіаку підтягнеться автоматично.
Коли знайдете свою людину — скануйте QR-код на документі, пропонуйте бути парою та ставайте зарученими в Дії. А на майбутнє підготували для вас Шлюб онлайн і єМалятко, щоб кожен етап вашої любові проходив без бюрократії 🫂
Діліться сертифікатами в сториз і шукайте любов в онлайні 📲
Сервіс розроблено Мінцифрою спільно з Міністерство юстиції України та Національні інформаційні системи.
Комунікаційну підтримку сервісу надано в межах проєкту EU4DigitalUA, що фінансується European Union in Ukraine та впроваджено FIIAPP.
 
 

Найнижчий рівень корупції в Україні, за оцінкою населення, у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАПах). Корупційний досвід у цій сфері в 2024 році мали лише 3,8% відвідувачів — у понад два рази менше, ніж у 2023 році (8,9%). Про це свідчать результати загальнонаціонального дослідження «Корупція в Україні 2024: розуміння, сприйняття, поширеність», яке провела соціологічна компанія Info Sapiens на замовлення Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). 

У ЦНАПах рівень корупції залишається найнижчим серед досліджуваних сфер за всі роки досліджень.

Натомість у 2024 році найчастіше громадяни мали корупційний досвід у сфері будівництва та земельних відносин — 44,1% з тих, хто отримував відповідні послуги. Друге місце за поширеністю корупційних проявів займають медицина та правоохоронні органи: про корупційний досвід повідомили 28,5% респондентів, які контактували з цими сферами. 

Найчастіше населення повідомляло саме про «медичну» корупцію, адже до закладів охорони здоров'я протягом року зверталися близько половини громадян. Таким чином, незважаючи на те, що рівень корупції в медицині нижчий, ніж у сфері будівництва та земельних відносин, саме в медичних закладах основна маса українців отримує корупційний досвід — майже 15% всіх опитаних українців. 

Про корупційні ситуації у сервісних центрах МВС у 2024 році заявили 26% отримувачів послуг. Зазначимо, що роком раніше ця сфера була на першому місці за частотою корупційних проявів, з якими тоді стикалися 35,7% відвідувачів.

Також порівняно з 2023 роком значуще знизився показник корупційного досвіду населення у сферах, пов’язаних з освітою дітей. З корупційними ситуаціями в комунальних дитячих садочках стикалися 15,1% респондентів (у 2023-му – 27%), а в закладах початкової та середньої освіти — 12% (у 2023-му – 21,6%).

a9bb84e2abdaaf00795197ff3f4f205013462c3cb7e418843acaf6ee4bfe68da219542

За оцінкою бізнесу, найбільш ураженою корупцією сферою четвертий рік поспіль залишається митниця. Про наявність корупційного досвіду заявили 35,1% підприємців з тих, хто контактували з держорганом (цей показник незмінний з 2022 року). Друге місце за поширеністю корупції посідають постачальники послуг з підключення та обслуговування систем електро-, газо-, водопостачання та водовідведення: про наявність корупційного досвіду у цій сфері повідомили 32,2% підприємців. Третє місце поділили дві сфери зі співмірними показниками: діяльність правоохоронних органів (28,5%) і будівництво та земельні відносини (27,9%).

Найнижчий рівень корупції в аудиторії бізнесу зафіксовано для таких сфер, як діяльність податкових органів, контроль і нагляд за господарською діяльністю і виконання судових рішень. Корупційний досвід мали близько 15% підприємців з тих, хто контактували з цими сферами.

пвіаррапо

Зауважимо, що між сприйняттям поширеності корупції та особистим корупційним досвідом респондентів спостерігається суттєвий статистистичний розрив. Так, на думку населення, найбільше уражені корупцією судова система, митниця та органи прикордонного контролю. Рейтинг найбільш корумпованих сфер у сприйнятті громадян залишається незмінним вже четвертий рік поспіль, хоча населення не повідомляє про високий рівень корупційного досвіду у цих сферах. На думку бізнесу, крім митниці, корупція найбільше поширена у сферах надання дозволів та видобування корисних копалин, публічних закупівель робіт і послуг з будівництва, ремонту та утримання автодоріг.

З результатами опитування можна ознайомитися за посиланням.

 

🏡 Зводите невеликий будинок чи гараж? Уже скоро не потрібно буде днями чекати на розгляд документів про початок та завершення будівництва — СС1. Раніше автоматична перевірка відбувалася, якщо оформлювали послугу через портал Дія, а незабаром таку можливість додадуть і для ЦНАПів.
Що змінюється при поданні документів через Центр надання адмінпослуг?
🔺 Будівельні документи реєструватимуть автоматично й процес триватиме лічені хвилини. Раніше на це йшло до 10 днів, адже документи вручну розглядали органи місцевого самоврядування й Державна інспекція архітектури та містобудування України
🔺 Моніторити та виявляти помилки в документах буде ЄДЕССБ. Не потрібно самостійно виправляти неточності й переподавати заяви.
🔺 Перевіряти земельну ділянку на відповідність містобудівним умовам та обмеженням буде ЄДЕССБ.
Цифровізація будівництва — один із наших пріоритетів з початку роботи Мінцифри.
Раніше будівельна сфера була однією з найбільш корумпованих і рівень хабарів становив близько 3 мільярдів гривень на рік. Цифровізуємо будівництво, щоб ви користувалися сервісами прозоро та зручно 🙌🏻
Цифровізацію містобудівної діяльності реалізовано Міністерство розвитку громад та територій України у співпраці з Міністерством цифрової трансформації за сприяння Проєкт “Підтримка цифрової трансформації”, що фінансується USAID та UK Dev. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.
475865040 1020862986749684 1679238526445790203 n
 
Держгеокадастр забезпечив впровадження в програмному забезпеченні Державного земельного кадастру функціональної можливості щодо замовлення та формування витягів із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок за переліком кадастрових номерів, які отримано у результаті пошуку за кодом ЄДРПОУ.
Відтепер, насамперед, сільськогосподарським товаровиробникам, землевласникам та землекористувачам, у користуванні яких є багато земельних ділянок, не потрібно замовляти витяги із технічної документації з нормативної грошової оцінки на кожну земельну ділянку окремо. За допомогою нового функціоналу землекористувач зможе подати одну заяву та за кодом ЄДРПОУ система сформує витяги щодо всіх земельних ділянок, які є у нього у власності та користуванні. Землекористувач таким чином отримає комплексний пакет витягів.
Сформувати відповідну заяву можливо за наявності коду ЄДРПОУ з періодичністю не частіше, ніж один раз на півроку, при цьому можливість подання заяви на окрему земельну ділянку залишається не обмеженою часовими рамками.
📌Докладніше: https://is.gd/iHqW1z
475763687 1054499653386913 6291350299342006209 n
 
 
🏠 Відсьогодні для внутрішньо переміщених осіб, чиє житло було знищене внаслідок бойових дій доступні кошти для придбання нових домівок. Це стало можливим завдяки рішенню Уряду, який перерозподілив 15 млрд грн для підтримки ВПО для компенсації за програмою єВідновлення.
Для реалізації цих коштів Міністерство розвитку громад і територій України спільно з Міністерством соціальної політики України зробило окрему програму фінансування спрямовану виключно для допомоги ВПО.
Вже зараз на рахунок Мінрозвитку надійшли перші 4,3 млрд гривень для подальшої оплати сертифікатів на забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які через агресію російської федерації втратили єдине житло (не мають іншого в умовно безпечних регіонах країни) та очікують на компенсацію.
💬 “Наше завдання – підтримати якомога більше громадян, які втратили домівки через агресію росії. Ми постійно працюємо над розширенням спектра компенсацій, програм підтримки. У фокусі – допомога та підтримка внутрішньо переміщених осіб.
Завдяки 15 млрд грн, які Уряд перерозподілив для підтримки ВПО, ми зможемо допомогти 10 тисяч сімʼям отримати нові домівки“, – зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
❓ Хто може отримати кошти по цій програмі?
Громадяни України, які мають статус внутрішньо-переміщеної особи, в яких було знищене єдине житло, що знаходиться на підконтрольній частині території України, які ще не реалізували компенсацію за програмою єВідновлення.
❓ Яка процедура отримання коштів?
◾ Якщо людина вже мала статус ВПО та житловий сертифікат єВідновлення і подавала заявку на бронювання коштів, її автоматично буде переведено в іншу чергу і вона отримає сповіщення про успішне бронювання коштів.
Протягом 30 днів необхідно укласти угоду купівлі-продажу на придбання нової домівки та припинити право власності на знищене житло.
◾ Якщо ВПО мала житловий сертифікат, проте ще не бронювала кошти за ним, і готова придбати нову домівку їй потрібно подати заяву про бронювання. Це можна зробити через застосунок або портал Дія та ЦНАП. Протягом 5 робочих днів вона отримає підтвердження наявності коштів.
Звертаємо увагу, що черга на отримання виплати по цій програмі формується на основі даних вказаних у довідці ВПО, які були отримані в приймаючих громадах. В разі, якщо ви підпадаєте під критерії програми, проте не отримали сповіщення про бронювання коштів, рекомендуємо перевірити актуальність даних у довідці. Щоб оновити дані чи отримати довідку ВПО потрібно звернутись в ЦНАП у приймаючій громаді.
Детальна процедура отримання виплати прописана в Порядку надання внутрішньо переміщеним особам компенсації за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України затвердженому Постановою Кабінету міністрів України від 13 грудня 2024 р. № 1432.
ℹ️ Нагадуємо, що статус внутрішньо переміщеної особи можуть отримати будь-які громадяни України, які через війну були вимушені покинути свій дім та оселитись в іншому місці в межах України. Статус ВПО можна отримати навіть у випадку, якщо переміщення відбулось в межах тіє самої громади, де розміщене знищене житло.
Сервіс єВідновлення реалізується Міністерством розвитку громад і територій України та Міністерство цифрової трансформації України.
476108640 1036056655229182 1155865546179872376 n
 
 
❗️ Відсьогодні в Україні доступний новий інструмент підтримки для внутрішньо переміщених осіб – субсидія на оренду житла.
✅ Нагадуємо: субсидію можуть отримати внутрішньо переміщені особи, які
🔸 виїхали з окупованих російською федерацією регіонів або із зон бойових дій і не мають власного житла в умовно безпечних регіонах України
🔸 їхнє житло знищене або непридатне для проживання
🔸 хочуть орендувати індивідуальне житло, але не мають достатньо коштів для цього
ℹ️ Субсидія на оренду житла надаватиметься за умови, що:
🔹 орендар і орендодавець не повʼязані родинними відносинами
🔹 ВПО не отримує допомогу на проживання
🔹 власник приміщення не отримує на нього компенсацію за програмою «Прихисток».
При цьому родина ВПО може одночасно отримувати і субсидію на оренду, і субсидію на житлово-комунальні послуги.
Більше інформації – на наших слайдах та за посиланням http://bit.ly/42F9Cae
475242002 1044619864370681 5246823477773556040 n475087762 1044619954370672 3463763078142521556 n
 
 

1

2

3

4

5

6

7

1 2

3 4

 

📢 До уваги громадян❗️
🗓 З 20 січня 2025 року відновлено функціонування Єдиних та Державних реєстрів Міністерства юстиції України після масштабної кібератаки з боку росії.
☝️Відновлено роботу таких реєстрів:
🟢⁠Державний реєстр речових прав на нерухоме майно;
🟢⁠Державний реєстр обтяжень рухомого майна;
🟢 ⁠⁠Автоматизована система виконавчого провадження;
🟢⁠ ⁠Електронний реєстр апостилів;
🟢⁠Єдиний реєстр засуджених та осіб, узятих під варту;
🟢⁠ ⁠Автоматизована система «Банкрутство та неплатоспроможність»;
🟢⁠Єдиний державний реєстр осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади».
📌 Увага❗️ Наразі обмежено доступ нотаріусів та державних реєстраторів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, а також до внесення актуалізованих даних про обтяження державними та приватними виконавцями.
☝️ Поряд з цим, відновлюється й низка електронних інформаційних взаємодій з державними органами, які використовують обмін даними із вищезазначеними реєстрами у своїй діяльності, насамперед з ДПС, МВС, ДМС, ПФУ, Мінцифри, Держгеокадастром, ДПСУ та іншими.
☝️Також у найближчий час на порталі та в застосунку Дія буде відновлено доступ до онлайн -послуг, пов'язаних з зазначеними реєстрами.
473788853 1056010939902872 2223543744678152232 n
 
 
Відповідно до ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності" та наказу № 158 Міністерства розвитку громад та територій України від 03.07.2018 реєстрація декларацій за процедурою амністії можлива для:
🏠 індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 500 квадратних метрів, а також господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 500 квадратних метрів, збудованих у період з 05 серпня 1992 року до 09 квітня 2015 року;
🏚 будівель і споруд сільськогосподарського призначення, збудованих до 12 березня 2011 року.
Наші спеціалісти проаналізували найбільш поширені помилки при заповненні/поданні цього виду документів та підготували роз'яснення:
1. На отримання послуги подається не власник земельної ділянки. Право на забудову земельної ділянки має лише власник або користувач відповідно до вимог містобудівної документації.
2. Замовник подає документи не в повному обсязі. Для отримання послуги, необхідно мати:
- документ, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщено об’єкт;
- технічний паспорт із зазначенням відомостей про можливість/неможливість надійної та безпечної експлуатації;
- звіт про проведення технічного обстеження (у разі необхідності).
3. Відсутність згоди співвласників земельної ділянки та/або об'єкта будівництва. У випадку, коли земельна ділянка та/або об'єкт будівництва перебуває у спільній власності, замовниками повинні виступати всі співвласники або один із власників за наявності згоди решти співвласників.
4. Рік завершення будівництва об'єкта суперечить вимогам пункту 9 розділу V Прикінцевих положень ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності». Тобто це вищезазначені об'єкти, збудовані раніше 05 серпня 1992 року і пізніше 09 квітня 2015 року, а також будівлі і споруди сільськогосподарського призначення, збудовані пізніше 12 березня 2011 року.
5. Також поширеними є помилки, пов'язані з технічною інвентаризацією (ТІ):
• Відсутні відомості про можливість надійної та безпечної експлуатації об'єкта будівництва.
• Підстава проведення ТІ суперечить обраному типу документа. Суб’єкту технічної інвентаризації необхідно обрати таку підставу: перед прийняттям в експлуатацію завершених будівництвом об'єктів, зазначених у пункті 9 розділу V "Прикінцеві положення" Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
• Вид будівництва у ТІ не збігається із видом будівництва у декларації про готовність об’єкта до експлуатації. Наприклад, у технічній інвентаризації вказано «Існуюча забудова», а у декларації – «Реконструкція», що є помилкою.
👉Декларацію про готовність до експлуатації самочинно збудованого об'єкта можна подати через вебпортал «Дія» або у паперовому вигляді через ЦНАП. Результат розгляду замовник може дізнатися протягом 5 робочих днів з дня надходження документа.
470160156 626858836341760 6667265640277699084 n470240669 626858986341745 455892934721140468 n
470529695 626859129675064 5594932208435405056 n470565220 626859726341671 1288290643483334275 n470149104 626859976341646 3845733178884057268 n