Відповідно до ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності" та наказу № 158 Міністерства розвитку громад та територій України від 03.07.2018 реєстрація декларацій за процедурою амністії можлива для:
індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 500 квадратних метрів, а також господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 500 квадратних метрів, збудованих у період з 05 серпня 1992 року до 09 квітня 2015 року;
будівель і споруд сільськогосподарського призначення, збудованих до 12 березня 2011 року.
Наші спеціалісти проаналізували найбільш поширені помилки при заповненні/поданні цього виду документів та підготували роз'яснення:
1. На отримання послуги подається не власник земельної ділянки. Право на забудову земельної ділянки має лише власник або користувач відповідно до вимог містобудівної документації.
2. Замовник подає документи не в повному обсязі. Для отримання послуги, необхідно мати:
- документ, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщено об’єкт;
- технічний паспорт із зазначенням відомостей про можливість/неможливість надійної та безпечної експлуатації;
- звіт про проведення технічного обстеження (у разі необхідності).
3. Відсутність згоди співвласників земельної ділянки та/або об'єкта будівництва. У випадку, коли земельна ділянка та/або об'єкт будівництва перебуває у спільній власності, замовниками повинні виступати всі співвласники або один із власників за наявності згоди решти співвласників.
4. Рік завершення будівництва об'єкта суперечить вимогам пункту 9 розділу V Прикінцевих положень ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності». Тобто це вищезазначені об'єкти, збудовані раніше 05 серпня 1992 року і пізніше 09 квітня 2015 року, а також будівлі і споруди сільськогосподарського призначення, збудовані пізніше 12 березня 2011 року.
5. Також поширеними є помилки, пов'язані з технічною інвентаризацією (ТІ):
• Відсутні відомості про можливість надійної та безпечної експлуатації об'єкта будівництва.
• Підстава проведення ТІ суперечить обраному типу документа. Суб’єкту технічної інвентаризації необхідно обрати таку підставу: перед прийняттям в експлуатацію завершених будівництвом об'єктів, зазначених у пункті 9 розділу V "Прикінцеві положення" Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
• Вид будівництва у ТІ не збігається із видом будівництва у декларації про готовність об’єкта до експлуатації. Наприклад, у технічній інвентаризації вказано «Існуюча забудова», а у декларації – «Реконструкція», що є помилкою.
Декларацію про готовність до експлуатації самочинно збудованого об'єкта можна подати через вебпортал «Дія» або у паперовому вигляді через ЦНАП. Результат розгляду замовник може дізнатися протягом 5 робочих днів з дня надходження документа.